Plaisāšana un krūtsgalu sāpes/jutīgums, kas parādās bērniņa barošanas ar krūts laikā ir bieži sastopamas, bet jums noteikti ar to nav jāsamierinās. Pat ja sāpes ir īslaicīgas un pārejošas, tās var bojāt krūtsgalu un traucēt piena plūsmu. Nepatīkamas sajūtas no sāpošajiem un saplaisājušajiem krūtsgaliem pat var radīt vēlmi atteikties no bērna barošanas ar krūti. Pirms izlemjat iet šo ceļu, jums jāzina, ka sāpošiem krūtsgaliem ir risinājums.

Kas ir sāpīgu krūtsgalu cēlonis?

Ar mazuļa ienākšanu jūsu ikdienā, jūsu dienas kārtība mainās. Mazuļus ir jābaro ik pēc dažām stundām, taču krūtsgali vēl pie tā nav pieraduši. Vēl viens izplatīts sāpju cēlonis zīdīšanas laikā ir tas, ka krūtsgals neieguļas mazuļa mutītē pietiekoši dziļi. Ja viss notiek pareizi, krūts daļa ar krūtsgalu atrodas dziļi mazuļa mutītē un problēmām nevajadzētu rasties. Zīdaiņa mēlei ir jāmasē areola, lai piena plūsma aktivizētos, nepietiek vien tikai sūkāt vai košļāt krūtsgalu. Dīvainā kārtā zīdaiņiem nav instinktīvo zināšanu vai prasmju, kā pareizi jāzīž krūtsgals, jums un jūsu mazulim kopā jāatrod pareizā pozīcija, un var paiet zināms laiks, līdz jūs abi to atradīsiet.

Kādi ir nepareizas barošanas simptomi?

Krūtsgalu sāpes ir klasisks slikta satvēriena simptoms, taču varat arī pamanīt, ka pēc zīdīšanas krūtsgalu forma mainās, tie ir saplaisājuši, rodas sāpes vai diskomforts. Vēl viena slikta satvēriena pazīme ir, ka zīdainis zīdīšanas laikā kož krūtsgalu, nervozē un rada klikšķu skaņu zīžot. Ilgtermiņā mazulim var būt mazs svara pieaugums, jo barošanas laikā viņam nepietiek barības vielu.

Līdzekļi sāpju remdināšanai laikā, kad barojat bērnu ar krūti

Kad mazulis apgūs pareizās zīšanas mākslu, krūtsgalu sāpes un plaisāšana, iespējams, paliks pagātnē. Līdz laikam, kad atradīsiet savu ceļu, ir vairāki ķermeņa kopšanas līdzekļi, kas palīdzēs atrast abiem ērto risinājumu. Lai ātri atbrīvotos no sāpēm, pietūkuma un jūtīguma, mēģiniet uzlikt Multi-Mam kompreses uz krūtsgaliem tūlīt pēc bērna barošanas. Kompreses rada mitru vidi, kas nomierina sāpošos krūtsgalus un veicina dabisko dziedināšanas procesu. Lai ātri novērstu krūtsgalu bojājumus, vismaz divas reizes dienā uzmanīgi uzklājiet uz krūtsgaliem Multi-Mam Protect. Multi-mam Protect produkts ir mazulim nekaitīgi.

Sāp krūtsgali bērna barošanas laikā?

Multi-Mam kompresēm ir tieša remdinoša iedarbība un tās veicina dabisko dziedināšanas procesu.