Nogurums ir viena no vairākām izplatītām problēmām, kad barojat mazo ar krūti, un par to nav jāuztraucas. Tomēr tas nav kaut kas, ar ko jums vajadzētu samierināties. Nogurums var kaitēt piena plūsmai un izraisīt stresu, jo jūs varētu uztraukties par to, ka bērnam nepietiek barības vielu. Tas var vēl vairāk samazināt piena plūsmu, izraisot apburto loku. Diemžēl šis stress un nogurums kopā ar citām zīdīšanas problēmām, piemēram, sāpošiem krūtsgaliem, liek sievietēm atteikties no barošanas ātrāk nekā bija paredzēts. Bet neuztraucieties, ir palīdzība jaunajām mātēm, kuras baro bērnu un ir nogurušas!

Kāpēc jūs nogurstat, kad barojat mazo ar krūti?

Patiesībā lielākā daļa jauno māmiņu jūtas nogurušas neatkarīgi no tā, vai baro bērnu ar krūti, vai nē. Un kā gan citādāk, ņemot vērā bezmiega naktis un pārmaiņas, kas ienāk sakarā ar mazuļa pastāvīgām vajadzībām pēc uzmanības? Bet, kad barojat bērnu ar krūti, ir vēl viens iemesls kāpēc turpināt žāvāties – hormoni. Kad barojat bērnu, jūsu smadzenes izdala hormonu oksitocīnu, lai krūšu muskuļiem un piena kanāliem nodotu ziņu, ka ir pienācis laiks izdalīt pienu. Oksitocīns liek dzemdei sarauties arī pēc dzemdībām, ierobežo asins zudumu un veicina dziedināšanu. Tas pat samazina stresu un pazemina asinsspiedienu. Negatīvie aspekti ir, ka oksitocīns var likt jums justies tik atslābušai, ka laikā, kad barojat mazo ar krūti, jutīsieties miegaina un nogurusi. Tātad, ja jūs sākat migt ciet, kamēr bērns ēd, ziniet, ka oksitocīns dara savu darbu!

Kā pārvarēt miegainību laikā, kad barojat mazo ar krūti

Izmēģiniet šos noderīgos padomus, lai apkarotu nogurumu, kas ir saistīts ar zīdīšanu un dzemdībām:

Palūdziet sev tuvam cilvēkam palīdzēt naktī. Protams, neviens, izņemot jūs, nespēj barot mazo ar krūti, bet viņi var jums to pienest, nomainīt autiņus un palīdzēt mazulim iemigt.

Guliet, kad mazulis guļ. Nav jāizmanto laiks, kad mazais guļ, lai paspētu padarīt visus mājasdarbus, palutiniet sevi ar nelielu atpūtu – neliels miegs var darīt brīnumus jūsu labsajūtai. Un turklāt jūs to esat pelnījusi!

Ejiet svaigā gaisā un vingrojiet. Lai no fiziskās slodzes būtu kāds labums, nav jādodas uz trenažieru zāli vai jāsāk trenēties maratonam. Vienkārši vedot mazuli ikdienas pastaigās ārā, jūs varat justies enerģiskāka un mazāk nogurusi.

Koncentrējieties uz diētu un uzturu. Kad barojat bērnu ar krūti, jums jāēd vairāk kaloriju – bet katra ir jāskaita! Sabalansēts uzturs, kas ir bagāts ar olbaltumvielām un citām uzturvielām, palīdzēs mazulim un palielinās piena daudzumu.

Izmēģiniet uztura bagātinātājus. Ir īpaši uztura bagātinātāji, kas ir izstrādāti, lai mazinātu problēmas, kad barojat mazo ar krūti, piemēram, nogurumu un zemu piena daudzumu.

Dažos gadījumos nogurumu izraisa piena aizsprostojums piena kanālos. To sauc par mastītu, kā rezultātā var būt pietūkušas, iekaisušas krūtis. Ja domājat, ka pie jūsu noguruma var būt vainojams mastīts vai cita slimība, jums jāsazinās ar ārstu, lai varētu uzstādīt pareizu diagnozi un saņemt pienācīgu ārstēšanu.

Jaunums! Multi-Mam After-Birth Spray

Pēc dzemdībām āda intīmajā zonā mēdz kļūt sāpīga un jutīga. Multi-Mam After-Birth Spray piemīt tūlītējs nomierinošs efekts, un tas veicina ādas dabisko atlabšanas norisi.