Galu galā krūtsgali parasti neprasa lielu kopšanu. Kad sākat barot mazuli ar krūti, esiet gatava tam, ka tas var mainīties. Jūsu krūtsgali nu ir kļuvuši sāpīgi, saplaisājuši un sausi. Neļaujiet tam kļūt par daļu no jūsu ikdienas, it īpaši sākumā, kad mazulis joprojām tikai mācās kā pareizi zīst māmiņas krūti. Tomēr neuztraucieties. Lielāko daļu no šīm ierastajām zīdīšanas problēmām var atrisināt, izmantojot dažus vienkāršus padomus zīdīšanas laikā, un regulāra krūtsgalu kopšana, kas var palīdzēt mazināt sāpes zīdīšanas laikā.

Ko iegūsiet, rūpējoties par krūtsgaliem

Parasti krūtsgali lielākā vai mazākā mērā iztiek bez īpašas kopšanas. Sīkie, pumpuriņi uz jūsu areolām faktiski ir dziedzeri, kas izdala eļļainu smērvielu, kas mitrina krūtsgalus un novērš to sausumu un sāpīgumu. Lai palīdzētu mazulim atrast jūsu krūti, eļļa pat smaržo atbilstoši. Vēl viens no ķermeņa atjautīgākajiem līdzekļiem krūtsgalu kopšanai un zīdīšanas sāpju mazināšanai ir mātes piens, kas ir dabisks pretiekaisuma līdzeklis un sargā krūtsgalus no sāpēm. Tas ir svarīgi, jo saplaisājuši un sāpīgi krūtsgali var padarīt barošanas procesu sāpīgu un palielināt infekcijas risku. Bet dažreiz ķermeņa dabiskā aizsardzība nav pietiekama, lai novērstu sāpošus un sausus krūtsgalus. Ja tas tā ir, regulāra krūtsgalu aprūpe var palīdzēt uztvert bērniņa barošanu ar prieku, nevis šausmās par sāpēm.

Līdzekļi un zīdīšanas sāpju mazināšana

Lai izbaudītu īpašo mirkli, kad ģimenē ir ienācis bērniņš, nedrīkstam aizmirst par krūtsgalu kopšanu. Pirmais solis ceļā uz veselīgiem krūtsgaliem un efektīvu sāpju mazināšanu zīdīšanas laikā ir pārliecināties, ka jūsu bērns ir pareizi novietots un ka krūtsgala pozīcija mazuļa mutītē ir pareizā. Ja jums joprojām rodas sāpes, saplaisājuši vai sausi krūtsgali, izmēģiniet šos padomus:

• Izvairieties no ziepju lietošanas uz krūtīm, maigi mazgājiet un nosusiniet.
• Pēc mazuļa barošanas izspiediet dažas piena piles un uzmanīgi apstrādājiet ar to krūtsgalus.
• Valkājiet kokvilnas krūšturi, kas ļauj ādai elpot.
• Ļaujiet mazulim zīst tik ilgi, cik viņš vēlas, jo īss barošanas cikls apdraud krūtsgalu stāvokli un var pasliktināt piena daudzumu.
• Pēc katras barošanas uzklājiet nedaudz Multi-Mam Balm, lai jūsu krūtsgali būtu gludi un elastīgi, kā arī, lai aizstātu dabīgos taukus ādā, kas zīdīšanas laikā pazūd.

Atcerieties, ka nav jājūt sāpes, kad barojat mazo ar krūti. Ja jums nepieciešama palīdzība, kas ir saistīta ar mazuļa barošanu vai ja jums ir jautājumi par krūtsgalu kopšanu, sazinieties ar savu vecmāti vai zīdīšanas konsultantu.

Sāp krūtsgali bērna barošanas laikā?

Multi-Mam kompresēm ir tieša remdinoša iedarbība un tās veicina dabisko dziedināšanas procesu.