Visbiežāk sastopamās problēmas, kas ir saistītas ar bērna barošanu ar krūti

Var paiet zināms laiks, līdz gan jūs, gan mazulis pielāgojas zīdīšanas apstākļiem, tāpēc nebrīnieties, ja sākumā jums ir dažas ķibeles. Šīs ir dažas no visbiežāk sastopamajām zīdīšanas problēmām un padomi kā ar tām cīnīties:

Sāpes krūtsgalos / sāpīgi krūtsgali

Ir vairāki iemesli, kāpēc jūsu krūtsgali sāp vai zīdīšanas laikā izjūtat sāpes, bet visbiežāk tā ir nepareiza krūtsgala pozīcija zīdīšanas laikā. Ja jūs ciešat no sāpēm krūtsgalos, sazinieties ar bērnu barošanas speciālistu – un jo ātrāk, jo labāk. Šie padomi var palīdzēt precīzi pielāgot mazuļa stāvokli un satveršanu. Pa to laiku remdiniet sāpes krūtsgalos un pasargājiet tos no plaisāšanas, starp barošanas reizēm apstrādājot ar attīrītu lanolīnu vai balzamu. Dažreiz sāpes krūtsgalos izraisa krūts piena sēnīšu infekcija. Ja tas tā ir, jums būs jāsazinās ar savu veselības aprūpes sniedzēju jautājumos par ārstēšanu.

Pietūkums/piebriešana

Ja jūs saražojat vairāk piena nekā bērns izzīž, jūsu krūtis kļūs pietūkušas, cietas, siltas un jutīgas. To sauc par pietūkumu, kas, neskatoties uz to, ka tas ir patiešām sāpīgs, var izraisīt citas problēmas, piemēram, mastītu. Ja krūtis pietūkst, ir biežāk jābaro bērns, vismaz ik pēc divām stundām. Ja jūsu mazulis nav izsalcis, tad atslauciet pienu pati. Lai mazinātu pietūkumu starp barošanas reizēm, uz krūtīm lieciet ledus pakas vai atdzesētas kāpostu lapas, lai mazinātu pietūkumu, pēc tam tieši pirms barošanas vai atsūkšanas uzklājiet siltu, mitru dvieli, lai palīdzētu piena plūsmai.

Nosprostots piena kanāls

Sekla krūtsgala pozīcija bieži ir vainojama, ja runa ir par aizsprostotiem piena kanāliem, taču pie tā var būt arī vainojams cieši pieguļošs krūšturis vai neērta gulēšanas poza. Ja jums ir nosprostots piena kanāls, jūsu krūtis parasti kļūst lielākas un cietas, un dažreiz tās ir siltākas, nekā parasti. Pat ja diskomforts varētu radīt vilinājumu pārtraukt zīdīšanu, barošana ir labākais, ko jūs varat šajā brīdī izvēlēties, lai piens atkal plūstu brīvi. Lai atbrīvotos no aizsprostojuma piena kanālā, izmēģiniet citu zīdīšanas stāvokli, pēc barošanas atslauciet pienu, ja nepieciešams, un mēģiniet masēt krūtis, kamēr barojat bērnu. Nosprostots piena kanāls var viegli pārvērsties par mastītu, tāpēc ir svarīgi sākt ārstēšanu, tiklīdz atrodat cietu vietu.

Mastīts

Mastīts ir krūts iekaisums, ko izraisa aizsprostoti piena kanāli, kas neiztīrās. Iekaisums bieži sākas ar pietūkumu, un simptomi ir līdzīgi – jūsu krūtis jūtas pietūkušas, cietas, siltas un pieskaroties sāpīgas. Mastīta gadījumā var būt izdalījumi no krūtsgaliem, un to bieži pavada drudzis un citi gripai līdzīgi simptomi. Ja barojat bērnu ar krūti un simptomi nepazūd 24 stundu laikā, sazinieties ar savu veselības aprūpes sniedzēju. Mastītu parasti ārstē ar antibiotikām.

Piena sēnīšu infekcijas krūtīs

Ja izjūtat sāpes krūtsgalos, dedzinošu sajūtu vai parādās ādas lobīšanās, ja barošanas laikā jūtat durošas sāpes abās krūtīs, iespējams, jums ir izveidojusies piena sēnīšu infekcija. Šo slimību izraisa sēnīšu problēma, un to parasti ārstē ar pretsēnīšu krēmiem un tabletēm mātei un gelu mazulim. Ārstēšanas laikā jūs varat turpināt barot bērnu ar krūti, taču ir svarīgi, lai vienlaikus ārstētu gan jūs, gan bērnu, jo piena sēnīšu infekcijas ir ļoti lipīgas. Tā kā krūts sāpēm var būt citi iemesli, ir svarīgi sazināties ar savu veselības aprūpes sniedzēju, ja jums ir aizdomas, ka jums var būt krūts piena sēnīšu infekcija.

Par daudz piena

Jā, ar mātes pienu ir iespējams iegūt pārāk daudz laba. Hormoni, ikdienas atslaukšana, stress un neefektīvs barošanas stils var veicināt jūsu krūtīs piena daudzuma pārāk lielu izdalīšanos, vairāk nekā jūsu mazulim ir nepieciešams. Ir daudz veidu, kā palēnināt piena plūsmu, piemēram, barojot nedaudz retāk un ļaujot mazulim vienā barošanas reizē zīst tikai vienu krūti. Ja tas nepalīdz, sazinieties ar zīdīšanas speciālistu, lai iegūtu vairāk padomu un ieteikumu.

Vazospazmas

Kad krūtsgalu asinsvadi pēc zīdīšanas pārāk ātri saraujas, asins plūsma ir ierobežota, un varat sajust dedzinošas vai durošas sāpes krūtīs. Krūtsgali var arī mainīt krāsas toni. To sauc par vazospazmām, un to parasti izraisa vai nu augsta temperatūra, vai slikts satvēriens. Lai ārstētu vazospazmas, atrodiet pareizo mazuļa stāvokli, kad barojat viņu ar krūti, starp barošanas reizēm apsedziet krūtsgalus un maigi apstrādājiet tos ar olīveļļu vai krūtsgalu balzamu.

Kaut ko no ikdienas kopšanas līdzekļiem?