Vai varu turpināt barot bērnu ar krūti, ja slimoju?

Ja jūs slimojat ar gripu vai vienkārši jūtaties nedaudz savārgusi, ja uzdodat sev jautājumu: “Vai es varu barot mazo ar krūti, kamēr esmu slima?”. Īsā atbilde ir jā, noteikti! Jūs varat ne tikai turpināt barot bērnu ar krūti, ja esat slima, bet jums arī vajadzētu to darīt.

Mātes piens ir labākais ēdiens jūsu mazulim, un zīdīšana, kad esat slima, ļaus jums turpināt piena izdalīšanās procesu.

Ja jums ir parasta slimība, piemēram, saaukstēšanās, gripa vai vēdera vīruss, zīdīšana nepārnēsās infekciju jūsu mazulim. Gluži pretēji, jūsu mātes pienā būs antivielas, kuras jūsu ķermenis ir ražojis, lai cīnītos pret infekciju, un tās palīdzēs aizsargāt arī jūsu bērnu. Kad esat slima, nav nepieciešams nošķirt zīdaini no krūts, jo, visticamāk, jūs jau esat viņu pakļāvusi vīrusa vai baktēriju iedarbībai, pirms pat pamanījāt, ka bijāt inficējusies. Roku mazgāšana un citi higiēnas pasākumi palīdzēs aizsargāt mazuli no infekcijas.

Ja barojat mazo ar krūti slimošanas laikā nav ieteicams:

Dažos retos gadījumos zīdīšana slimošanas laikā tomēr nav laba doma, piemēram, ja jums ir HIV, tuberkuloze vai cilvēka T-šūnu limfotropiskais vīruss. Zīdīšana arī nav ieteicama, ja jūs ārstējaties no vēža. Ja jums vienkārši ir parasta gripa, bet jūtaties pārāk slima, lai barotu bērnu ar krūti, mēģiniet atslaukt pienu un lūdziet, lai cits palīdz jums bērnu pabarot. Piena atslaukšana palīdzēs piena izdalīšanās procesa turpināšanai un pasargās jūsu krūtis no piebriešanas.

Zāļu lietošana laikā, kad barojat bērnu ar krūti

Ir dabiski šaubīties par zāļu lietošanu, kad slimojat, ja barojat bērnu ar krūti, bet, lai arī taisnība, ka daudzi medikamenti nonāk mātes pienā, tikai dažas no tām nav ieteicamas māmiņām, kas baro mazuli ar krūti. Vienkārši pārliecinieties, ka jūsu veselības aprūpes speciālists zina, ka barojat bērnu ar krūti, ja jums ir nepieciešamas recepšu zāles. Vienmēr ir ieteicams sazināties ar profesionāļiem, ja neesat pārliecināta par bezrecepšu ārstēšanas drošību. Piemēram, aspirīns nav drošs zīdaiņiem, turpretī ibuprofēns un paracetamols ir. Dažas zāles ir drošas bērnam, taču tās var izraisīt miegainību un palēnināt piena izdalīšanos. Parasti zāles, visticamāk, atstās ietekmi uz mātes pienu, ja:

  • Ir papildu vai ilgstoša darbība
  • Paredzētas vairāku simptomu ārstēšanai
  • Tiek lietotas ilglaicīgi
  • Satur vairākas aktīvās sastāvdaļas

Zīdaiņi, kuri tiek baroti tikai ar krūti, ir jaunāki par mēnesi vai ir vieglāki par citiem viņu vecuma mazuļiem, visticamāk ir jutīgāki pret medikamentu uzņemšanu mātes pienā nekā citi.

Kaut ko no ikdienas kopšanas līdzekļiem?