Sievietes krūts anatomija laikā, kad baro bērnu ar krūti

Sievietes krūts skaistums ir tāds, ka tās lielumam un formai nav nekāda sakara ar jūsu spēju barot bērnu.

Visas sieviešu krūtis sastāv no taukaudiem, atbalsta audiem un īpašiem dziedzeriem, kas ražo pienu. Tie satur arī asinsvadus un limfvadus.

Katrā no jūsu krūtīm ir 15-20 daivas, kas satur vairākas mazākas daivas un nelielas tā saukto alveolu kopas, kas izvada pienu. Tad piens pa piena kanāliem tiek nogādāts krūtsgalā. Krūtsgala un apkārtējās areolas tonis ir parasti tumšāks un to krāsa var variēt sākot no rozā līdz brūnai. Grūtniecības laikā dažreiz tie kļūst lielāki un tumšāki. Tas, iespējams, ir veids, ko daba ir izdomājusi, lai palīdzētu mazulim atpazīt krūtsgalu, kad barojat bērnu ar krūti. Lai mazulim būtu vieglāk nokļūt līdz krūtij, piena dziedzeri izdala aromātu, kas ir salīdzināms ar dzemdē esošā amnija šķidruma smaržu.

Vai krūts izmēram ir nozīme?

Neatkarīgi no krūšu lieluma sievietēm parasti ir līdzīgs piena dziedzeru skaits, lielās krūtīs ir tikai vairāk tauku. Dažām sievietēm krūtīs ir arī lielāka ietilpība nekā citām. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka, ja jums ir mazāka ietilpība, iespējams, ka mazulis būs jābaro nedaudz biežāk. Bieži vien vienas krūts kapacitāte ir lielāka nekā otras, un jūs bērnu tajā pusē varat barot ilgāk. Arī tas ir pilnīgi normāli.

Zīdīšanas anatomija

Sākot no brīža, kad jūsu krūtis sāk attīstīties pubertātes laikā līdz menopauzes periodam, tās nepārtraukti attīstās. Jūsu krūšu forma un svars dažādos cikla laikos atšķiras. Grūtniecības un zīdīšanas laikā jūsu krūšu anatomija attīstās vēl vairāk. No ceturtā līdz sestajam grūtniecības mēnesim jūsu piena dziedzeri sāk ražot jaunpienu – ar barības vielām pildītu šķidrumu, ar kuru jūsu bērns barosies pirmās pāris dienas pēc piedzimšanas. Kad jūsu bērns ir piedzimis, jūsu ķermenis izdala vairāk prolaktīna, kas sagatavo krūtis laktācijai un aktivizē īsta mātes piena izdalīšanos.

Mātes piena izdalīšanās

Pirmajās nedēļās jūsu ķermenis automātiski izdala mātes pienu, bet pēc tam mazuļa pieprasījums nosaka izdalīšanās tempu. Piena ražošanas laikā jūsu krūtis var izdalīt līdz vienam litram piena dienā. Un, ja jūs domājat, kas notiek ar visu šo pienu, kad jūs atradināsiet mazuli no krūts, atbilde var jūs pārsteigt. Pētnieki nesen atklāja, ka citas šūnas faktiski “apēd” pienu ražojošās šūnas. Kā tieši tās tiek izvadītas no ķermeņa, nav pilnībā zināms, taču lielāko daļu piena ražojošo audu galu galā aizstāj saistaudi.

Kaut ko no ikdienas kopšanas līdzekļiem?