Piena trūkums: kā palielināt mātes piena izdalīšanos

Jaunajām māmiņām visā pasaulē ir viena kopīga iezīme, daudzas no viņām uztraucas par to, ka mazulim nepietiek piena.

Dažas pat atsakās no zīdīšanas agrāk, nekā bija plānojušas, jo nedomā, ka bērns saņem pietiekami daudz piena. Patiesībā lielākā daļa sieviešu saražo vairāk piena, nekā nepieciešams zīdainim, pat 1000 ml dienā pēc pirmajām divām zīdīšanas nedēļām. Ja jūs joprojām jūtaties noraizējusies par piena trūkumu, turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā palielināt mātes piena daudzumu.

Kā palielināt mātes piena daudzumu

Vienkārši sakot, mātes piena ražošana ir piedāvājuma un pieprasījuma jautājums, tāpēc, jo vairāk piena izdalīsies no krūtīm barošanas vai atsūknēšanas laikā, jo vairāk piena tiks saražots. Izmēģiniet šos vienkāršos padomus, lai stimulētu piena ražošanu:

Samaziniet stresa līmeni. Samīļojiet savu bērnu, dodieties pastaigā, klausieties mūziku – dariet to, kas palīdz atslābināties! Stress ir jūsu piena ražošanas ienaidnieks, tāpēc izvairieties no tā, ja varat.

Atpūtieties. Jā, to ir vieglāk pateikt nekā izdarīt jaunajām māmiņām, taču mēģiniet nosnausties, kad mazulis guļ, un agri ejiet gulēt, lai pārliecinātos, ka maksimāli izguļaties. Ja ar to nepietiek, nebaidieties lūgt palīdzību no ģimenes locekļa, drauga vai aukles.

Sāciet atslaukšanu. Tas var šķist neloģiski, bet jo vairāk piena atslauksiet, jo vairāk iegūsiet. Divkāršs elektrisks sūknis vienlaikus iztukšos abas krūtis, un slimnīcas klases sūkņi ir vēl ātrāki un efektīvāki.

Regulāri atslauciet pienu. Kad esat pabeigusi atslaukšanu, atslauciet vēl vairāk piena ar rokām, lai pilnībā iztukšotu krūtis. Dariet to bieži, 8-10 reizes dienā, lai stimulētu piena ražošanu.

Neizmantojiet mānekli. Tas nav nepareizi, ja dodat savam mazulim mānekli, bet, ir jāgaida trīs līdz četras nedēļas pēc piedzimšanas. Ir jāpaiet laikam, lai izveidotos nepieciešamais piena daudzums.

Neaizmirstiet uzņemt pietiekami daudz šķidruma! Ūdens ir svarīgs, ja barojat bērnu ar krūti, bet to viegli aizmirst, kad koncentrējaties uz mazuļa vajadzībām. Ja mutē ir sausuma sajūta, urīns ir tumšs vai nepatīkami ož vai jums ir aizcietējumi, iespējams, ka neesat dzērusi pietiekami daudz šķidruma. Pareizi ir izdzert glāzi ūdens katru reizi, kad barojat bērnu ar krūti.

Izmēģiniet uztura bagātinātājus. Īpaši izstrādāts māmiņām, kas baro ar krūti, Multi-Mam LactaMax satur vitamīnus un ekstraktus (tā sauktos galaktagogus), kas, kā zināms, stimulē piena ražošanu un paaugstina enerģijas līmeni. Tā kā tabletes izšķīst ūdenī, lai pagatavotu atsvaidzinošu dzērienu, Multi-Mam LactaMax arī palīdz uzturēt šķidruma daudzumu.

Ja jūs barojat bērnu ar krūti un šķiet, ka jūsu mazulis nepieņemas svarā, kā vajadzētu, nevilcinieties sazināties ar veselības aprūpes speciālistu. Viņi varēs atbalstīt un palīdzēt turpināt zīdīšanu, kamēr vien vēlaties.

Kaut ko no ikdienas kopšanas līdzekļiem?