Padomi bērna barošanai ar krūti

Zīdīšana ir skaists veids, kā barot bērnu, un tā sniedz neskaitāmas priekšrocības jums abiem. Bet zīdīšana var būt arī sarežģīta – it īpaši sākumā – un atrast balansu var aizņemt kādu laiku.

Ja jums ir grūtības, šī zīdīšanas rokasgrāmata palīdzēs jums atrast komfortu agrīnās un saspringtākās aprūpes dienās.

Kā atrast pareizo pozu un krūtsgala pozīciju. Slikta krūtsgala pozīcija ir daudzu zīdīšanas problēmu cēlonis, tāpēc ir vērts veltīt nedaudz papildu laika, lai atrastu pareizu krūtsgala pozīciju un pozu.  Lai krūtsgala pozīcija mazuļa mutītē būtu pareiza, zīdainim ir plaši jāatver mutīte un jāievieto krūtsgals atbilstošā dziļumā. Ja neesat pārliecināta, ka jūsu bērns atrodas pareizajā pozā, pirms dodaties prom no dzemdību nama/slimnīcas noteikti palūdziet palīdzību vecmātei vai zīdīšanas speciālistam, ja jums nepieciešama palīdzība mājās.

Barot tad, kad bērns to prasa. Jaundzimušajiem ir jāēd bieži, dažreiz pirmajās dienās pat katru stundu un ik pēc divām stundām pirmajās nedēļās. Ļaujiet mazulim ēst tik bieži, cik viņš to vēlas, atcerieties, ka jūs nevarat pārbarot bērnu.

Māmiņas ādas pieskāriens mazuļa ādai. Plika mazuļa uzlikšana uz kailām krūtīm veicina pieķeršanos un barošanu ar krūti, jo tas atbalsta bērna dabiskos refleksus. Tam ir arī mierinoša un remdinoša iedarbība.

Ļaujiet mazulim gulēt ar jums. Pirmo gadu turot bērnu guļamistabā, tiek samazināts zīdaiņu pēkšņas nāves sindroma risks. Tas arī atvieglo šo nakts barošanu un palīdz atpazīt mazuļa lūgumus pēc ēdiena.

Atturieties no mānekļa. Māneklis var palīdzēt apmierināt mazuļa vajadzību pēc zīdīšanas, taču nelietojiet to līdz brīdim, kad zīdīšana ir labi nostabilizējies process, parasti tas ir, kad bērnam ir trīs līdz četras nedēļas. Mānekļa vai pudelītes knupīša zīšana atšķiras no krūtsgala zīšanas un jūsu mazulis var apjukt, ja tos sāksiet lietot pārāk agri.

Parūpējieties par krūtsgaliem. Māmiņas, kas baro bērnus ar krūti, bieži saskaras ar sāpēm krūtsgalos un to plaisāšanu. Šīs problēmas ir bieži sastopamas un var izraisīt sāpes un diskomfortu. Problēmas ar krūtsgaliem bieži izraisa nepareiza krūtsgala pozīcija, tāpēc izmēģiniet dažādas pozīcijas un fiksēšanas paņēmienus un atrodiet sev piemēroto.

Pieturieties pie veselīgas ēdienkartes. Veselīgs dzīvesveids un pareiza ēdiena izvēle palīdzēs palielināt enerģijas līmeni un piena daudzumu zīdīšanas laikā. Mēģiniet ēst uzturu, kurā ir daudz augļu, dārzeņu un veselu graudaugu, un atcerieties uzņemt pietiekoši daudz šķidruma, piemēram, dzerot glāzi ūdens katru vai katru otro reizi, kad barojat bērnu ar krūti. Ir svarīgi arī nedaudz atpūsties, tāpēc mēģiniet nosnausties, kad mazulis guļ, un nebaidieties lūgt citu cilvēku palīdzību, ja jums ir nepieciešams pārtraukums.

Kaut ko no ikdienas kopšanas līdzekļiem?