Mazuļa reflukss

Ja jums kādreiz ir bijis skābes reflukss vai grēmas, jūs zināt, kādas ir nepatīkamas sajūtas krūtīs un skāba garša mutē. Bet vai jūs zinājāt, ka arī zīdaiņiem var būt reflukss?

Zīdaiņu refluksa izplatītās pazīmes ir tādas, ka jūsu bērns ir nemierīgs un spļauj pienu barošanas laikā vai tūlīt pēc tās.

Vismaz četriem no desmit zīdaiņiem ir mazuļa reflukss, un daudzi pienu atvemj vairākas reizes dienā. Jaundzimušos, zīdaiņus ar zemu dzimšanas svaru vai kāda veida muskuļu traucējumiem, piemēram, cerebrālo trieku, biežāk ietekmē mazuļa reflukss nekā citus. Kamēr jūsu mazulis ir vesels un pieņemas svarā, jaundzimušā reflukss nav lieta, par ko jāuztraucas un parasti pazūd pats no sevis. Ja tā tomēr gadās, barošanas laikā novietojiet bērnu pēc iespējas ērtāk un atcerieties, ka arī tas pāries, parasti šī problēma pāriet, kad bērnam ir 12 mēneši.

Zīdaiņu refluksa cēloņi un simptomi

Skābes reflukss zīdaiņiem parasti notiek tāpēc, ka sfinktera muskuļi, kas pieaugušajiem rada stingru blīvējumu starp barības vadu un kuņģi, vēl nav pilnībā attīstījušies. Tas, ka zīdaiņi ēd pilnīgi šķidru uzturu un lielāko daļu laika pavada guļus stāvoklī, arī nenāk par labu. Zīdaiņiem ar refluksu barošanas laikā bieži parādās klepus vai žagas. Pēc atraugas vai barošanas viņi var arī raudāt, parādās rīšanas instinkts vai atraugas. Ja jūsu mazulim ir daži refluksa simptomi, bet viņš neatvemj, viņiem var būt tā saucamais klusais zīdaiņu reflukss. Tas tikai nozīmē, ka jūsu mazulis norij to, kas tiek atvemts.

Vai jāārstē skābes reflukss zīdaiņiem?

Jaundzimušā reflukss parasti ir tikai pazīme, ka jūsu mazulis barošanas laikā ēda nedaudz vairāk, nekā spēja sagremot vai norija daudz liekā gaisa un tas nav bīstami vai nepieciešams ārstēt. Vairumā gadījumu simptomi izzūd, tiklīdz jūsu mazulis sāk ēst cietāku pārtiku, kuru ir vieglāk noturēt.

Ja jūsu mazulis bieži atvemj pārtiku, var palīdzēt dažas izmaiņas barošanā. Izmēģiniet šos padomus, lai mazinātu mazuļa refluksu:

  • Barojiet īslaicīgāk, bet biežāk
  • Barošanas laikā novietojiet mazuļa galvu nedaudz augstāk par dibenu un izvairieties no zīdīšanas stāvokļiem, kad viņi ir saliekušies jostasvietā.
  • Veidojiet nelielus pārtraukumus visā barošanas laikā
  • Barošanas laikā regulāri ļaujiet mazulim atraugāties
  • 15-20 minūtes pēc barošanas turiet bērnu vertikālā stāvoklī
  • Katras barošanas laikā barojiet tikai no vienas krūts

Retos gadījumos bērna reflukss ir nopietnākas slimības pazīme, piemēram, gastroezofageālā refluksa slimība (GERS). Pazīme, ka jūsu mazulim ir gastroezofageālā refluksa slimība, varētu būt tas, ka refluksa simptomi liek jūsu bērnam slikti justies, un tas ilgst vairāk nekā gadu vai traucē normālu barošanu. Ja jums ir bažas, ka jūsu mazulis nepieņemas svarā, un ir aizdomas, ka viņam var būt GERS, sazinieties ar veselības aprūpes speciālistu.

Kaut ko no ikdienas kopšanas līdzekļiem?