Kā barot bērnu ar krūti

Sievietes baro bērnu ar krūti kopš neatminamiem laikiem, un tas ir iekodēts gan jūsu, gan jūsu bērna DNS. Bet daudzām jaunajām māmiņām ir jāmācas, kā ērti un efektīvi zīdīt, un tas prasa praksi. Gan jūs, gan jūsu mazulis šajā ziņā esat iesācēji, un, iespējams, jums būs jāizmēģina dažādas zīdīšanas pozīcijas, pirms process tiks pilnveidots un jūs atradīsiet labu ritmu.

Atcerieties, ka nav pareizu vai nepareizu zīdīšanas pozīciju – ja tā jums un jūsu mazulim der, tad esat savu atraduši!

Piena plūsmas reflekss

Pirms zīdīšanas ķermenim piens ir jānodrošina, lai piens būtu pieejams jūsu mazulim. Šis reflekss tiek aktivizēts automātiski, kad mazulis iesūc krūtsgalu, un hormoni jūsu ķermenī dod signālu aktivizēt piena plūsmu. Patiesībā dažām sievietēm pietiek tikai ar domām par savu bērnu vai dzirdēt mazuļa raudāšanu, lai aktivizētu šo refleksu – pat ja tas nav viņu bērns! Dažreiz piena plūsma aktivizējas bez īpaša iemesla. Ja jūsu krūtis bieži “tek” neērtā laikā, ielieciet dažus krūšu spilventiņus krūšturī, lai krekls netiktu samērcēts.

Bērna zīdīšanas pozīcija

Piena plūsma ir aktivizēta – tagad mazulim ir pareizi jāsaņem krūtsgals. Nav pareizu vai nepareizu zīdīšanas pozīciju, ir nepareiza krūtsgala ievietošana, un tā var novest pie sāpēm. Ja krūtsgala pozīcija ir pareiza, tas palīdz mazulim iegūt pēc iespējas vairāk piena un var palīdzēt novērst daudzas izplatītas zīdīšanas problēmas, piemēram, sāpes krūtsgalos. Pareiza krūtsgala pozīcija ir ērta un bez sāpēm. Ja jums ir problēmas, izmēģiniet šos vienkāršos padomus, meklējot kopā ar mazuli krūtsgala pareizo pozīciju:

  1. Turiet mazuli cieši un pielieciet krūtsgalu pie mutītes. Turiet krūtsgalu pie bērna mutītes, kamēr viņš to atvērs pietiekoši plati.
  2. Mazuļa galviņai ir jābūt nedaudz atliektai uz aizmuguri, tad virziet krūtsgalu virzienā pret mazuļa augšējo lūpu.
  3. Vispirms pielieciet krūtsgalu pie mazuļa mutītes un ļaujiet viņam to ērti satvert. Krūtsgalam ir jāatrodas dziļi mazuļa mutītē, un viņa mutei jābūt ap jūsu krūtīm.

Trīs ierastas zīdīšanas pozīcijas

Futbolbumbas pozīcija zīdīšanas laikā. Ārpus ASV futbola pozīciju zīdīšanas laikā parasti sauc par “regbija pozīciju” vai “saķeres pozīciju”, taču visi šie nosaukumi būtībā nozīmē vienu un to pašu – pozīciju, kurā bērns gulstas uz spilvena jūsu pusē ar galvu jūsu rokā un viņa ķermeni atbalsta jūsu roka. Futbola pozīcija zīdīšanas laikā ir īpaši ērta, ja jums ir bijis ķeizargrieziens, jo tā neļauj bērna svaram noslogot ķeizargrieziena vietu.

Zīdīšana no sāna. Zīdīšanas stāvoklī no sāna gulošam bērnam notiek, kamēr jūs abi guļat uz sāniem, viens otram pretī. Šajā stāvoklī, iespējams, vēlēsities atbalstīt muguru ar spilveniem un izmantot roku tajā pusē, kurā guļat, lai atbalstītu mazuļa muguru. Daudzām māmiņām sānu zīdīšanas stāvoklis ir ērts un īpaši ērts nakts barošanā. Tas labi noder arī sievietēm, kurām ir bijis ķeizargrieziens.

Zīdīšana guļus. Bieži vien tā ir viena no labākajām zīdīšanas pozīcijām jaundzimušajiem, jo kontakts ar ādu pret ādu mudina jūsu mazuli meklēt krūti un pašam sameklēt krūtsgalu. Šajā pozīcijā jūs sēžat atliekusies atpakaļ ar bērnu uz vēdera un krūtīm, vienlaikus pēc vajadzības atbalstot mazuļa galvu un ķermeni ar rokām. Šajā pozīcijā zīdīšana ir populāra to sieviešu vidū, kuras zīdīšanas laikā izvēlas ļaut mazulim pašam rīkoties, jo tā atbalsta bērna dabiskos instinktus.

Kaut ko no ikdienas kopšanas līdzekļiem?