Bērna barošana ar krūti

Pirmajos dzīves mēnešos zīdīšana, gulēšana un mīloši glāsti ir viss, kas nepieciešams jūsu mazulim. Bet brīdī, kad viņam ir apmēram seši mēneši, jūsu mazulis ir gatavs paplašināt savu ēdienkarti un var sākt atšķiršanas procesu.

Laikā, kad jūsu mazulis tiek nošķirts no krūts, viņš iemācās košļāt un ēst cietu pārtiku, kā arī dzert no glāzes.

Tas nenozīmē, ka jums nekavējoties jāpārtrauc viņu barot ar krūti. Mātes piens joprojām nodrošina jūsu bērnam nepieciešamās barības vielas, pasargā viņu no saslimšanas un var palīdzēt sagremot pirmos cietos ēdienus. Jūsu bērnam ir nepieciešams mātes piens (vai maisījums) kā galvenais dzēriens līdz 12 mēnešu vecumam, un Pasaules Veselības organizācija iesaka mātēm barot savus mazuļus vēl ilgāk. Citiem vārdiem sakot, nav jāpārtrauc barot mazo ar krūti tikai tāpēc, ka mazulis tiek atradināts. Jums un jūsu mazulim jāizlemj, kad ir pienācis laiks pārtraukt zīdīšanu.

Zīdaiņu atradināšanas padomi

Nav pareiza vai nepareiza mazuļa atradināšanas veida, taču šie padomi var palīdzēt jums abiem pierast pie jaunās kārtības:

• nevajag to darīt pēkšņi – pakāpeniski atradiniet zīdaini, lai novērstu zīdīšanas problēmas, piemēram, krūšu pietūkumu un mastītu.
• Pagatavojiet mazuļa barību un sasaldējiet to porcijās. Tādā veidā jums vienmēr ir gatavs mājās gatavots bērnu ēdiens, atrodoties ceļā.
• Ļaujiet savam mazulim pieskarties ēdienam un paturēt to, un neuztraucieties, ja viņš kaut ko neēd, pirmo reizi nogaršojot. Zīdainim var paiet zināms laiks, līdz viņš pierod pie jaunajām garšām un faktūrām, tāpēc turpiniet piedāvāt dažādus ēdienus.
• Centieties pēc iespējas biežāk ēst kopā kā ģimene – mazulis iemācīsies, vērojot jūs.
• Pievērsiet uzmanību mazuļa uzvedībai un nekad nelieciet viņam ēst vairāk, nekā viņš vēlas.

Esiet gatava tam, ka nošķiršana var radīt līdzsvaru starp mātes piena piedāvājumu un pieprasījumu.

Bērna vadīta ēšana

Arvien populārāks mazuļu ēdināšanas veids ir tā dēvētā bērna vadīta ēšana. Bērna vadītas ēšanas laikā māmiņa parasti baro bērnu ar krūti sešus mēnešus un pēc tam piedāvā uzkodas, neieviešot barošanu ar karoti, kas ir tradicionāla cieto ēdienu metode.

Zīdainis, saņem nevis biezeņus, bet gan “satveramus” ēdienus no tās pašas cietā ēdiena ēdienkartes, ko ēd ģimene, piemēram, augļus, dārzeņus, gaļu, sieru, labi pagatavotas olas, maizi, makaronus un lielāko daļu zivju. Bērns pats izlemj, ko un cik ēst, un ēd savā ritmā, un māmiņa piedāvā krūts pienu, līdz mazulis zaudē par to interesi.

Daudzi vecāki uzskata, ka bērna vadīta ēšana ir veselīgāks veids, kā atradināt bērnu no krūts un ieviest cietu pārtiku, jo tas māca mazulim pašam regulēt pārtikas uzņemšanu. Neatkarīgi no tā, kā jūs izvēlaties bērna piebarošanu, vienmēr mēģiniet pieskaņoties mazuļa vajadzībām!

Kaut ko no ikdienas kopšanas līdzekļiem?